Sedla Fi'zi:k

Sedla Fi'zi:k

Značka Fi'zi:k, patřící pod křídla italského výrobce Selle Royal, se již 12 let věnuje výrobě sedel nejvyšší kvality. Slovo „fi’zi:k“ je fonetickým přepisem slova konstituce ve spojení se silou a krásou lidského těla. Od začátků po dnešní dny se motto značky nezměnilo, je přirozené a zcela jednoznačné – maximálním způsobem úročit zkušenosti z jízdy na kole.

Výrobní proces značky se výrazně liší od technologických postupů, které jsou používány ostatními producenty sedel. Kvalita, soustředění pozornosti na detail, neustálá snaha o zdokonalení a inovace jsou hlavním hnacím motorem. Ruční proces výroby využívá velmi kvalitní materiály, které jsou převážně italské provenience. Každé jednotlivé sedlo je krok za krokem manuálně kompletováno. Dva zaměstnanci opatrně napnou potah sedla na skořepinu, vsadí ližiny, pak sedlo pečlivě očistí a následně jej ručně zabalí. I sebenepatrnější vada, kterou by nezkušené oko snadno přehlédlo, znamená okamžité vyřazení produktu. Je to skutečně mravenčí práce, která přináší své ovoce. Právě díky ní je značka fi’zi:k celosvětově známá vynikající kvalitou, elegancí a osobitým stylem výrobků. Jednoduše řečeno – nechte si ušít oblek u špičkového krejčího a ke konfekci už se nikdy nevrátíte.

Od samého začátku byla idea značky zcela jasná – nabízet dokonalou kombinaci pohodlí a nízké hmotnosti. Fi’zi:k investoval nemalé finanční prostředky a stovky hodin maximálního pracovního nasazení do fyziologického výzkumu, anatomických studií a vývoje nových technologií.

Oficiální stránky Fi'zi:k.