Superior 2014

Superior 2014

Vážení zákazníci, jak možná víte, jsme autorizovanými prodejci značky Superior. Tato firma již v létě představila nové modely pro rok 2014 a my byli u toho.

Předváděcí akce se konala v Pardubickém kraji u Sečské přehrady a byla dostupná všem prodejcům této značky ze všech koutů České Republiky. Účel byl jasný, předvést a popsat novinky, kterými řečníci jen sršeli.

Fotka Fotka

Proces vývoje a produkce má jasnou strukturu. Začíná se shromažďováním informací. Nejdůležitější je v tomto kroku zpětná vazba ať už od jejich inženýrů, profesionálních závodníků testujících kola v nejnáročnějších terénech světa, přes nás – obchodníky až k vám, spokojeným zákazníkům. Všechny poznatky si poznamenají do databáze, která slouží jako základ pro nové koncepty kol.

Následuje druhý bod procesu a tím je samotný vývoj a design. Není vůbec jednoduché vytvořit kolo, které bude lehké, tuhé, komfortní, lehce ovladatelné a samozřejmě musí taky dobře vypadat. Prvními návrhy jsou skicy ze kterých se vyberou ty nejlepší a ty se pak převedou do počítačového 3D modelu, který je klíčový, že všechny základní vlastnosti rámu jsou v pořádku. Poté je vymodelovaný rám vytisknut 3D tiskárnou v měřítku 1:1 aby designéři mohli na tomto plastovém modelu ověřit zda bude navržená grafika pasovat na rámu.

Po výrobě prvních prototypů jsou rámy laboratorně testovány při čemž jsou plněny ještě přísnější normy než vyžaduje běžný standart. Až poté co je všechno zkontrolováno a dolazeno, dostávají se prototypy do rukou profesionálních závodníků, kteří mohou zpětnou vazbou ovlivnit vlastnosti rámu ještě před tím, než se dostanou do sériové výroby. Aby jste si nemysleli, tímto procesem neprocházejí jen top modely za desítky tisíc, ale téměř všechny modely z jejich kolekce.

Fotka Fotka

Ani samotná sériová výroba není ničím jednoduchým, neboť Superior sází na 100% kvalitu. Nyní jsou všechny sofistikované výrobní procesy a kontroly kvalit soustředěny do jediné továrny v Kopřivnici na Moravě. V posledních letech Superior hodně investuje do nových technologií a výrobního know-how. Před opuštěním továrny je každé kolo seřízeno a překontrolováno jejich zkušenými techniky.

Nebyli jsme však poučeni jen ohledně výrobního procesu, ani zdaleka ne. Jedním z dalších hlavních témat byla nová filozofie firmy. Poslední dobou slýcháme stále častěji o kolech s 29“ a 27.5“ koly. Tato horská kola mají opravdu mnoho výhod oproti menším 26“ kolům a Superior se rozhodl jít touto cestou. Nová kolekce obsahuje mnoho modelů, které jsou rovnou ve dvou provedení – 27.5“ kola jsou určena pro postavy od 140 do 180 cm a větší, 29“ kola jsou určena pro postavy od 170cm. Díky tomu si cyklisté s průměrnou výškou, tedy 170-180cm, mohou sami vybrat, chtějí-li větší, či menší kola. Klasická 26“ kola z katalogu téměř vymizela, věříme, že v tomto trendu je budoucnost.

Fotka Fotka

Za zmínku o nových/vylepšených technologií stojí určitě kónická hlavová trubka, zlepšující ovládací vlastnosti, vnitřní vedení lanek nebo závodní geometrie rámu pro nejefektivnější přenos energie. Také bych měl napsat o D-type direct mount přesmykači – uchycení přesmykače je nyní přímo na rám pomocí dvou šroubů. Zaručuje maximálně přesný tah přesmykače a nevyžaduje použití objímky, což snižuje hmotnost a kolo má čistší vzhled. Tyto technologie jsou jen zlomkem novinek a pro úplné informace prosím navštivte stránky www.superior.cz.

Možná vás bude zajímat, že nabídka silničních kol se rozrostla a nyní máte na výběr celkem z 6 modelů – cena začíná již na 18.999,-Kč! Měli jsme také možnost vyzkoušet například model Road Issue a můžeme potvrdit, že rám je opravdu velice lehký díky rámu z nového materiálu Alu X6 Ultralite, výborná tuhost rámu a přesné a výkonné komponenty vás nikdy nenechají „ve štychu“. Musíme také pochválit design těchto kol.

Fotka Fotka

Závěrem bych chtěl napsat, že kolekce modelů pro rok 2014 vypadá velice slibně a vybere si opravdu každý. Úzká spolupráce firmy s obchodními partnery také umožňuje zapůjčení testovacích kol a umožnit zákazníkům nezávazně si vyzkoušet modely vyšších cenových kategorií a porovnat je s modely levnějšími. Na jaro roku 2014 pro vás tuto testovací akci připravujeme! Vyzkoušejte si u nás kola za desítky tisíc!

Těšíme se na vás, váš Cursorbike Kravaře.